Březen 2014

Poor guy

30. března 2014 v 17:29 | Leri Goodness
Těžko říct, co musel během uplynulých několika hodin 12. listopadu 2013 tento myšák zažít....nebo spíše co už zažít nechtěl. Ačkoliv se snímek může jevit odpudivě, byl to celkem dobrý "objekt" k focení. Mezi stébly trávy se toho dá lecos najít. A přesně tady máme důkaz, že čas se s ničím a nikým nepáře.

/Fotografie je upravena aplikací FxCamera/.Vyprázdněný přebytek duše

29. března 2014 v 18:07 | Leri Goodness
,,Uplynulo tolika času...taky jsi prošla mnoha změnami."
,,Já vím a jsem přesvědčená o tom, že to tak mělo být."
,,Co?...Vyhrabat se z jedný díry a spadnout do druhý?"
,,Kdybych do tý druhý nespadla, nezměnilo by to můj osud."
,,Možná máš pravdu."
,,Já MÁM pravdu."
,,.....ale stejně co?...Tolika zahozených let...."

Pustila jsem k vodě pár nedořešených věcí, co se týkaly porušených společenských kontaktů, protože jsem ztratila víru v to, že by se ještě něco mohlo změnit. Teoreticky se to dalo vyřešit v kterýkoli den, v jakoukoli dobu a na jakémkoli místě. Ne vždycky však byla možnost, ta správnost v daném okamžiku, která by přehlušila moje nutkání se ozvat. Jeden přebytek, nevlastní hřích, co se pleskal v mojí duši nadělal víc nespokojených pocitů a stresu, než bych popravdě čekala.

Jako kdyby Vás něco táhlo dolů, nějaká osmi.......tisícitunová železná kladka, která by využila každou průměrnou sílu, co byste ze sebe vydali, ke svému vlastnímu účelu zahnat Vaše svědomí do vyčítajícího kouta. A pak by se mohla objevit i neopodstatněná vina.
Ale všechno už se urovnalo a dávno odložené spory se vyřešily.
Miluji ten pocit, kdy mají Vám nesympatičtí i sympatičtí lidé stejný názor na pár volů, na které dones špatně vzpomínáte a které jste v minulosti potkali ve stejné období....a ten názor by byl přesný slovo od slova.

,,Tak co? Ještě by ses vrátila v čase?"
,,Ne, nikdy."
,,A kdybys přece jenom měla tu možnost?"
,,To by mě nijak neovlivnilo. Nechtěla bych znovu zažít tu bolest."


LERI GOODNESS

I´m a little major Tom

29. března 2014 v 17:35 | Leri Goodness
  • Tenký svetr s dlouhými rukámi s nápisem WTF? (=Whats the fuck?)
  • Značka: Taily Weil
  • Cena: 499,-
  • Kde: Plzeň Plaza
  • Vhodný k jednobarevným legínám či l. s norskými vzory

  • Bílý řetízek se srdíčkem připomínající viktoriánský styl
  • Značka: Orsay
  • Cena: 198,-
  • Kde: Plzeň PlazaDegenerační klony

28. března 2014 v 16:54 | Leri Goodness
Zástup stejně oblečených postav se stejným vzhledem a stejnými názory utváří kruh jednotvárné společnosti. Všichni dohromady myslí tak, jak je to naučili ti druzí - stejně.

V průběhu času, než začali dobývat svět stupidní módní trendy, se lidé "dělili" na různá odvětví - počínaje bezstarostné hippies, mladé rebely v džínách, apod. Ruku na srdce prosím a přiznejme si, že 20. století, co se týče pouze společnosti jako takové, bylo mnohem lepší, než dnes.
Přemodernizovaná doba hýbe lidskou degenerací, tvoří smutná obludní monstra odkázané na pomoc ostatních, psychicky narušené jedince, vrahy a pár odvážných. Celková struktura těla zažívá kolaps, páteře se křiví dřív, nadopovaní energetickými nápoji rušíme přátelství srdce s pravidelnou arytmií a nevědomky naplňujeme boky tukovou hmotou, co nás obejmutím zaobluje. Kompatibilní displeje notebooků jsou našimi nejvěrnějšími přáteli, kteří vše dokážou najít a infantilní statusy na Facebooku, jsou naším každodenním prostředkem ke čtení zpráv.

Lidé vytváří klony, které nemá cenu usměrňovat, protože se budou stejně množit.

,,Kazíš mi výhled."
,,Jak to? Vždyť z toho okna stejně není nic zajímavýho ke koukání."
,,Ale je...podívej se na ty klony kašparů, no není to komický?"
,,Proč prosimtě?"
,,Všichni jsou stejný."


LERI GOODNESS

Galaxy

27. března 2014 v 17:56 | Leri Goodness
Tento snímek vznikl v listopadu minulého roku 2013. Procházela jsem se podél velkého rybníka s mobilem v ruce a snažila se zachytit nějaký zajímavý záběr - když jsem došla až ke břehu, všimla jsem si pokroucené železné tyče, která ze země směřovala k nebi. Pak už ji stačilo v kleče vyfotografovat, přidat vesmírné pozadí a "shot" byl na světě. :)

/Fotografie je upravena aplikací Camera 360/.Gold handle

25. března 2014 v 18:44 | Leri Goodness
Tato fotografie vznikla 31.8.2013 v okolí kláštera v Kladrubech. Jelikož měla tato honosná stavba dokonalé venkovní dveře s narůžovělým retro nádechem, musela jsem je na památku alespoň zvěčnit na fotce. Zde je zvýrazněná především klika - byl to úmysl, aby snímek nevypadal tak obyčejně a klasicky, protože předmět zaostřený obvykle uprostřed záběru, dokáže vyfotit každý.

/Fotka je upravena aplikací PicsArt/.


Temple of dreams

22. března 2014 v 18:30 | Leri Goodness
2. část snímku z kláštera v Kladrubech je tady - tato fotografie je dle mého názoru vydařenější, díky jemnějším a málo kontrastním efektům, vypadá celkově reálněji, než fotka z 1. části, kterou můžete najít zde: http://humanlizards.blog.cz/1403/historic-monastery-in-kladruby

/Fotografie je upravena aplikací Snapseed/.The speech of people with disabilities

21. března 2014 v 18:46 | Leri Goodness
Tento obrázek jsem namalovala na začátku prosince minulého roku 2013. V podstatě tohle všechno vzniklo takhle:

Jednoho všedního dne ráno, jsem byla objednaná na prohlídku k zubaři, a tak mi nezbývalo nic jiného, než si vysedět to nepříjemné čekání v jeho ordinaci. Během hodiny, kdy už mi došly nápady z nudy, jak ještě překrucovat náramek, co obklopoval moji ruku, jsem zkrátka jen sledovala lidi, kteří během té doby přicházeli a odcházeli. A po půl hodině vešla do čekárny jedna dvojice - byla to pravděpodobně babička s vnučkou. Holčička měla na hlavě pevně nasazenou růžovou čepici s bambulí a silnou zimní bundu. Už od pohledu mi bylo jasné, že má dívka nějaké zdravotní postižení, špatně reagovala na vyřčené otázky, které jí stařenka pokládala a její oči byly upřené do prázdna. Snažila jsem se zaregistrovat její zvláštní pohyby, přispůsobilost okolí, charakter a najednou mě před očima vyvstala vize obrázku, který můžete vidět pod tímto textem.

Vysvětlení: ,,Jedná se o tři lidská ústa a každá z nich mají jinak vysokou frekvenci - matně mohou připomínat sílu zvuku, zachyceného na záznamníku:

1) Nejvyšší = představuje větu patřící postiženému dítěti, která dává dohromady smysl.
2) Nižší = představuje větu patřící p. d., která dává srozumitelnost už jen z části.
3) Nejnižší = představuje větu patřící p. d., která symbolizuje neblahý pokus o výkřik do tmy.


/Materiál: Anilinky/


Dream catcher

17. března 2014 v 19:27 | Leri Goodness
Uleháváš do postele z přesvědčení, že usneš?
No, obvykle ano.
Tak to už nikdy nedělej...

Závěsy zachytávají prachové částečky, ale byla bych mnohem raději, kdyby sevřely do svých látkových rukou také jednou sny. S každým nervózním pohybem na proděravělé matraci se toho moc nenaspí, což je logické - nepamatuji si však, že by mě moje senilní postel slepená metrovou lepenkou dělala potíže. Už mnohokrát mě napadlo, jaké věci by se mohly vydávat za teenagerského večerníčka a tvářit se klidně přesně tak, jak by bylo mnou v bodech sepsáno na scénáři. Půlnoční koukání do zdi se stává stereotypní aktivitou - reflexní oční zákoutí vyrábí ze stínů skříní bezpohlavní monstra, děsí nás svým postojem uprostřed pokoje a my zbaběle spoléháme na účinnost peřiny.
Nedokážu si vzpomenout na jedinou noc, kdy by se mi něco zdálo - a když už se mi zázračně dostaví nějaký snový film, působí naprosto polopatě a často až psychedelicky. S neidentifikovatelným právem závidím těm, kteří usnou odpoledne na gauči bez ohledu na to, kdo je zrovna pozoruje nebo co kdo říká.
Pomocí fantazií vytvořeného astrodalekohledu, bych o půl jedenácté večer mohla brouzdit po svítící galaxii a spřátelit moje zorničky s obrysem souhvězdí Velké medvědice. Tam jsou přece hvězdy, plno hvězd....tak pojďme společně snít. :)


LERI GOODNESS

Historic monastery in Kladruby

17. března 2014 v 19:00 | Leri Goodness
Tento snímek pochází z 31.8.2013, tedy z posledního dne letních prázdnin. Je zde vyobrazen benediktinský klášter v Kladrubech, který je 3. největším klášterem v České republice. Jeho architektem byl J. B. Santini, kterého považovali za rozkvětu baroka jako nejkvalitnějšího stavitele. Není tedy divu, že tento skvost je jeho vrcholným dílem. Už jen zvenku vypadá tato honosná stavba magicky, ale vnitřek je snad ještě magičtější.


/Tato fotografie je upravena aplikací Snapseed/.

Černobílé ticho

14. března 2014 v 16:30 | Leri Goodness
Vzbuďte ji.
A co když jí necháme dál spát?
Tak přijde o nejdůležitější změnu v životě.

Skřípot dveří je mi mnohdy milejší než jakákoli fyzická přítomnost. Ne, že bych společnost nesnášela....slyším přihlouplou melodii všude okolo sebe, ale přitom zní jen v mých myšlenkách, což je docela ironické. Prázdné prostory se stávají neobvyklou útěchou pro naše osobní prohry, jsou odolné proti řevu, který proniká z naších hlasivek do jejich zdí a proti pěstím, se kterými se snažíme rekordně probořit tenkou vrstvu omítky. Začínám vnitřně šílet, vše nabírá negativní spád a já nevidím za kopce, tam, kde se nachází pravý opak černé barvy. Chci si najmout permanentní životní kartu, která by kouzlem odstranila všechno ponuré - jak nepravděpodobné, že?
S hudbou v uších potkávám na ulicích nespočet známých tváří a děsí mě představa, že bych musela celý život žít ve stejném maloměstě, nuceně přihlížela růstu další generaci a přepočítávala příbytek vlasů malým capartům, které bych vídala denně. V ohlušujícím tichu se skoro učím znakové řeči a slzy z mých očí se stávají vodním tobogánem. Tolika věcí nasvědčuje tomu, že to klidně můžu zabalit a všechno vzdát....ale proč bych to dělala? Ačkoli mě armáda nepříznivých faktorů rozleptává vnitřnosti, nemám chuť klesnout na dno.

Dlouhodobé ticho člověka poznamená.


Co se stalo, stalo se. Nikdy není pozdě začít žít nový život s novým štítem bez krve. A každý z nás je toho schopen dosáhnout.


LERI GOODNESS

Příprava na talenové zkoušky /Leden 2014/

9. března 2014 v 17:32 | Leri Goodness
Tak takhle vypadalo mých pár pokusů, kdy jsem se ještě v listopadu a prosinci připravovala na talentové zkoušky do dvou uměleckých škol v Plzni. Těsně po vánočních prázdninách na začátku ledna 2014 jsem pak jela "bojovat" - přijali mě obě školy, ale já se pak definitivně rozhodla pro jednu. Výkresy sloužily trochu jako náčrtky, i když se to možná nezdá.

/Materiál: černý uhlel + různé barevné tóny hnědých uhlů/
Nás se to přece netýká....

8. března 2014 v 16:35 | Leri Goodness
Máme se jako prasata v žitě. Co víc si přát? Ze své paměti už jsme dávno vytrousili pravý význam vzájemné pomoci a soucitu. Jako bysme už neuměli nikomu podat ruku a jednoduše říct: ,,Pomůžu Ti." - V klamavé realitě z vlastního přesvědčení si vážíme každého drobného skutku, ať už byl proveden za účelem pomoci nám nebo našim blízkým. Často se v průběhu dne zastavíme nad šálkem kávy, s hlasitým srkáním zabíjíme lživé předsudky a vtěsnáme si do mysli jen to, co doopravdy chceme a tak dokonale postrácíme všechny podstatné detaily událostí.
Klepou se nám konečky prstů a svědomí ohlodává mozkovou tkáň.

,,Co mi zase dop*dele je?!"
(*svědomí): ,,No tak, nerozčiluj se, ty víš moc dobře, co se s tebou děje."
,,Hele hele brzdi, jo? Zmlkni bastarde, samo nevíš, co pociťuju, tak mi dej svatej pokoj."
(*svědomí): ,,Nemůžu s tebou plně souhlasit. Je ti všechno ukradený, začni přemýšlet. V Ukrajině se válčí, je to přece kousek od nás, ne?...Tak proč tu ještě sedíš a nezkusil sis ani představit, jaké by to bylo, kdyby tohle nastalo u nás?"
,,Proboha proč? Nás se to přece netýká!"

Svět není ideální a samotná lidská existence kazí životní prostředí. Ačkoli to bude znít velmi šovinisticky, něco na tom pravdy bude: Možná by bylo nejlepší řešení vyhladit rasu těch, ke kterým se dostávají naše daně do věznic, práce je dle jejich povahy nepředstavitelnou zátěží a celý život berou přídavky na děti. (Zřejmě tušíte, jaký typ mám na mysli). Nemluví se o tom, jak jde celý politický systém pod povrch země a jak skomírá prachsprostá spravedlnost. Nemělo by nám to být jedno.
Jsme přece lidi, nebo ne? Občas se bojím přidat na stranu, která drží hrdě transparent s potvrzujícím ANO.


LERI GOODNESS

The golden clock

7. března 2014 v 14:57 | Leri Goodness
Další z mnoha "shotů" minulého roku v srpnu 2013 v Plzni. Tyto zlaté hodiny byly připevněné nad nějakým obchodem, myslím a tak jsem je vyfotila - ze začátku nebyly na snímku skoro vidět, protože se nacházely ve velké výškové vzdálenosti a tak jsem několikrát fotku ořízla a příbližila je. Fotografie není zcela ostrá a proto se předem omlouvám.

/Snímek je upraven aplikací PicsArt + ořez f./Personal loss and stone faces

5. března 2014 v 18:45 | Leri Goodness
Kamenné lišty méně reálných tváří začínají ztrácet na lidskosti. Osobní prohry nás tahají ke dnu a my se obracíme s imaginárním bičem na vlastní neschopnost a trestáme se za to, že jsme selhali.

,,Žádná figurka se věčně neudrží na hracím poli."

Stáváme se nedobrovolně nezkušenými a mnohdy špatnými amatérskými herci proti své vůli, která nese tíhu vyčítání. Kohokoliv potkáme, snažíme se o co nejpřesvědčivější úsměv hlásající: ,,Joo všechno je v pohodě." - Zahalujeme vlastní tvář divadelní oponou a tvoříme ochrannou kamennou rádoby masku, co skrývá všechny nedokonalosti pod povrchem. Nechce se nám o tom mluvit, protože o tom druzí také nehovoří - ale představa být vyjímkou, přece není špatná....To bysme ale museli sebrat odvahu - a kolikrát si ani nejsme jistí, jestli jí máme doopravdy dostatek.

Napadá nás hned několik pomocných argumentů, díky nimž sami sebe falšovaně litujeme. Zbytečně... Udržujeme si vyceněné zuby napospas osudu, ale jednoho dne nám ty naše tesáky stačit nebudou....Neúspěchy patří k životu, každý s nimi vede válku, ať už malou nebo větší. Nemáme zapotřebí lhát a i když si myslíme, že naše trable ani nestojí za zmínku, měli bysme dosáhnout pravého opaku.

LERI GOODNESS

Exotic fish

5. března 2014 v 18:19 | Leri Goodness
Tohle dokonalé plovoucí stoření, se mi podařilo vyfotit v jedné čínské restauraci v Plzni. Skutečně netuším, kolik přesně ryba mohla měřit, ale byla skutečně, tedy alespoň na můj vkus, obrovská. Kdybych měla možnost a dostatek prostoru, klidně bych si jí pořídila domů. :)

/Snímek je upraven aplikací PicsArt/.

Thoughts

2. března 2014 v 18:55 | Leri Goodness
Tato moje kresba pochází z konce listopadu a začátku prosince r. 2013 - jde o čistou fantazii, žádné předlohy. Obrázek symbolizuje moje myšlenky, kterých je takové nepřeberné množství, že vychází nejen z hlavy, ale i z úst a očí (viz. obr.). Člověk zkrátka musí mít nějaký ventil, aby mohl dojít klidu. :-))


/Materiál: Aquarelly/
Art fountain on square in Pilsen

2. března 2014 v 18:06 | Leri Goodness
Opět jedna ze srpnových fotografií r. 2013 - jelikož jsem ten den pobývala v Plzni, fotila jsem vše kolem sebe, tedy zejména objekty, co stály doopravdy za to. Uprostřed plzeňského náměstí mě však velmi zaujala umělecká zlatá fontána připomínající nějaké písmeno nebo snad symbol. Musím však uznat, že se do okolního prostředí nehodila, dokázala bych si jí spíše představit v nějakém zámeckém parku.

/Snímek je upraven aplikací PicsArt - tmavší sépie/.
The lamp with Chinese design

1. března 2014 v 16:30 | Leri Goodness
V srpnu 2013 jsem ještě předposlední týden brouzdala po ulicích v Plzni s taškami plnými oblečením a CD Davida Bowieho. Po straně jednoho butiku se rozprostírala barevná restarurace čínského nádechu. Lákalo mě vejít dovnitř a tak jsem se tam šla mrknout a něco vyfotit, samozřejmě. Jednou z prvních fotek byla tato kouzelná lampička se vzory fantazijního designu (a dalších věcí, kt. se tu ještě objeví).


/Fotka je upravena aplikací Snapseed/.