Dvě tváře, jeden člověk

22. května 2014 v 20:35 | Leri Goodness
Zapomeňme na okamžik ten fakt, že je lidstvo jeden velký dav prosím, protože rozebírat jednotlivce je zajímavější.

Asi málokdo by na prstech spočítal, kolik lidí se kolem něj rychlostí blesku za den ochomýtne. Věčně nasraní ve spárech reality cupitáme každodenně prostředkem ulice se sežmoulaným kusem pečiva ze supermarketu a během hodin měníme tváře...nevěříte? Každý z nás si přece libovolně nastavuje obličej k zrcadlu a mění svou náladu podle toho, jak se zrovna cítí. Náš, mnohdy směšný zevnějšek ztvárňuje takovou tu běžnou kauflandskou cibuli - sloupáváme nehodící se slupky a opět je nasazujeme, když je nejvyšší čas.

Sám a ve skupině
Ano, jistě to znáte. Když je člověk sám, jeho mysl je pomalu hlasitější než popová hitparáda v rádiu, ale jakmile se dostane do jemu příjemnému hloučku lidí, nasazuje si královskou korunu - myšlenky pak takřa umrtvuje, protože vešekré slova chrlí napovrch. Je pak velice snadné "přehlédnout" pár přátel, co na něj z protější ulice mávají a snaží se o sobě dát vědět pomocí plápolající ruky.

Teď už můžeš,...jseš přece doma, ne?
Zalézt si po perném dni do svého pokoje se zdá být někdy jedním z nejzbožnějších přání. Jen tak vypnout, nemyslet a nesnažit se zůstat ve střehu. Opět se naše jádro změnilo, vyměnili jsme barokní zrcadlo za obyčejné bez krásné výzdoby, které představuje to, jací jsme uvnitř.
Tohle je naše pravá tvář.
99% lidí se v domácnostech chová tak, jak je pro něj naprosto přirozené. Podobu zrcadel si berou ve chvíli, kdy vyjdou ze svého doupěte a jdou se podívat, co se zase nového děje ve městě.
LERI GOODNESS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Robka Robka | E-mail | Web | 22. května 2014 v 21:25 | Reagovat

Při čtení jsem si vzpomněla na skladbu Ebenů Masky:http://texty-pisni.video-klipy.cz/pisen/12765-masky-bratri-ebenove.html
bohužel je na internetu jenom text.
Je to tak, nasazujeme si různé tváře a jen doma jsme sami sebou. A někdy bychom potřebovali to zrcadlo, abychom viděli, jak se chováme.

2 *W *W | 22. května 2014 v 22:49 | Reagovat

Mazec!
Myslím, že máš naprostou pravdu! =)
A doopravdy zbožňuji tvá přirovnání :D

3 Margaret Margaret | 27. května 2014 v 8:10 | Reagovat

Krásný nápad o nás.
Ano, mě někdy štve, jak se chovám ,, venku". Přetvářka? Snažím se být zajímavá a ve výsledku jsem jen taková figurína mezi tisíce figurínami. Pokus, chovat se jako doma se mi ještě nevydařil. Budu to zkoušet dál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama