Zbyly jenom střepy

20. května 2014 v 17:50 | Leri Goodness
Odlesky zrcadel se leskly v jejich protějšku. Všichni z nás byli naprosto vyčerpaní....zas*aný střepy! Odehrávalo se drama, divadelní opony se opětovně roztahovaly, aby mohly dát nápravnou šanci na chybné kroky a vyžehlit si tím tak mnoho nepříjemností. Chtěli jsme vědět, kdo jsou ty osoby za zrcadly, kým ve skutečnosti jsou a jaké jedy nám po několik let servírovaly na talíř místo pravdy, kterou nosí ve skrytu duše. Mnula jsem si moje klouby na prstech, nějak ztrácely pevnost po těch všech bojích a rvačkách se skleněnými zrcadly.
Pátrali jsme po pravdě, kterou nám nikdo neodkryl, protože nikdo takový neexistoval. Je fakt, že to někteří z nás vzdali. Nebyli slabí, jen ztratili důstojnost. Noci se staly naší nejsilnější stránkou, úplněk nám dodával ztracenou energii a zabraňoval souvislému spánku bez cukání končetinami. Ve dne sluneční záře naopak dodávala sílu zrcadlům, vůči nimž jsme nebyli imunní.
Naštěstí se v šuplících a na zemi povalovalo dostatek náplastí a nemocničních obvazů, mohly tak svou délkou dosáhnout až k rameni poraněných, nebo jen ucpat tok přeseknuté tepny, aby neuteklo moc krve. Stačí, že ty zanedbané fleky z podlahy, co tu nikdo neumyl, ničí nový mramor. Zbývalo už rozbít jen pár zrcadel...byli jsme jak praštěný, jo, to uznávám, ale něco nám říkalo, že se prostě musíme dohrabat k pravdě.
Ti poslední z nás, tedy i já, jsme bušili pěstmi do skleněných tabulí a současně lapali po dechu. Lehla jsem si a pevně držela cizí ruku. Patřila jednomu rozčepýřenýmu pouličnímu rebelovi - těšilo mě, že chce pokračovat v bitvě a nenechat se dál oslepovat. Naše oči se upřeně zahleděly do kouta. Bylo tu už jen jedno zdrcadlo. Jediné. Zvedli jsme se a rozbili v něm přetvářku.

Náhle se před námi objevily skutečné obrazy. Hned jsme věděli, kdo z našich známých nás zrazoval od samého začátku, kdo jen mlčky přikyvoval a páchal zlo na druhých a kdo nás držel pod vodou. Najednou už nemohli nic skrýt, byli jako nazí bez svých škrabošek, díky nimž si propůjčili nepadnoucí role. Pár mrch a sviní se ze studu proměnilo v cherry rajčata a zakrývali si tvář rukama. Jeden ze "skupiny červených" prosil o odpuštění na kolenou....ale zrada je sakra zákeřná věc. Nikdo omluvy nepřijmul už jen proto, kolik jizev musela jejich duše obstát.

Svět za zrcadly ukazuje skutečnou pravdu, která ve světě před zrcadly není vidět. Měli bychom si dávat pozor, v kom máme tu jistotu. Vše se dá nějak omluvit,...ale co zrada a lež? To už je trochu vyšší kalibr, že?....LERI GOODNESS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 faun faun | Web | 20. května 2014 v 19:11 | Reagovat

Jako malá jsem se bála chodit do zrcadlových sálů, bála jsem se že se ztratím a že když za někým poběžím, tak to bude jenom hloupý odraz a ten skutečný člověk stojí někde jinde :-) hezký článek

2 Anette Anette | Web | 20. května 2014 v 19:15 | Reagovat

Pěkný článek :))

3 Sim Sim | Web | 20. května 2014 v 20:08 | Reagovat

Veľmi dobre poňaté a inak napísané :) Fakt sa mi to páčilo:) Ani neviem čo k tomu napísať asi len toľko že by som nečakala že by niekto túto tému mohol zpracovať takto :)

4 yoshikuni-pise yoshikuni-pise | Web | 20. května 2014 v 20:33 | Reagovat

krásné a k zamyšlení.

5 Fredy Kruger Fredy Kruger | 20. května 2014 v 23:18 | Reagovat

" Bratr mne udeřil nočníkem !"

" Ježíšimariá !  co podniknem ??
z nočníku zbyly  jen střepy !

" Myslíš, půjde to slepit ??"

Bratři již nemyslí na hádku
Nočník musí být v pořádku ,
sic bití dostanou od otce !

Otec, ač je již  důchodce
je silný, je zlý  a sveřepý !
Chlapci se dívají na střepy ....

" Lepme ! nelze se s tímto  srát !"
dí  Duschann ( je teprv mu šedesát,
Lubosch  je o pět let mladší )

" Rychle lep ! ...rychle !" ... " To stačí !"

Bylo to o fous !! ... okamžik ...
... již otec přišel, sed na nočník ...

... co slepili s námahou, pod potem
se pod otcem rozpadlo s rachotem !

strašlivý výkřik : " Vykanci !!"

...  již přiběh : děd, strýc, bába, bratranci,
( ( všichni co na nočník chodili )

" Rozbili poklad rodinný !"

By nebyli rodinou chlapci zmláceni,
pět dnů, spali mimo stavení !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama