Originality is the Art

23. června 2014 v 16:21 | Leri Goodness
S pohrdáním pozorovali dav ovcí, seděli v podkroví starý střechy, a i když věděli, že by se s nimi mohla zřítit, byli moc znudění na to, aby odešli a zabránili tak velké pravděpodobnosti. Chtěli najít mimozemšťana, padlýho anděla, co se na týhle zkorumpovaný zemi ocitl omylem. Věděli, že se budou muset obrnit trpělivostí...ale možná nepředpokládali, že tak obrovskou.

,,Podívej se na ty lidi a řekni mi, kdo je originální".
,,Jestli chceš, abych někoho našla, budem tu dřepět do půlnoci".
,,.........No a co támhleten?"
,,Děláš si srandu? Vlasy a´la buzna Beiber a rovnou čepici má jak ty americký hovada, co si každý ráno choděj pro hambáče do mekáče".
,,........Tahle holka docela ujde, co?"
,,Zase ty stereotypní dlouhý vlasy po prdel? Proč sakra?!"
,,....Jsem zvědavej, jak dlouho tu vydržíš", řekl a jeho úsměv se proměnil v samotnou ironii.
,,Budu tu zírat na lidi tak dlouho, dokud nenajdu originalitu v lidský podobě".
,,No tak to ti přeju hodně štěstí", vyhrkl ze sebe poslední větu a odkráčel s těžkopádnými botami po střešních taškách do tajného úkrytu pro vychlazené pivo.

Jako by to bylo téměř nemožné...najít člověka, ze kterého by vyzařovala zvláštní energie, která by nejednoho vyvedla z míry a nevysvětlitelně přitahovala. Už jen najít samotnou image, kterou nikdo jiný nemá, je trochu nad lidské síly. Přesto zastávám názor, že ten, kdo v sobě má umělecký potenciál a trochu nasbíraného rozumu, se musí zákonitě lišit od ostatních a právě jeho nezařaditelnost se stává terčem úspěchu.
Vezměme si například čerstvou vítězku pěvecké show Hlas, kterou se stala Lo Hrůzová - nezáleží na tom, jakou má člověk minulost a kolik že to vlastně vystřídal piercingů, protože soudit člověka podle vzhledu je jedna z nejhorších lidských vlastností.
Podle mého názoru je tato mladá zpěvačka neskutečně talentovaná a když jsem jí v pořadu poprvé viděla, věděla jsem, že se dostane hodně daleko.


Horko nažhavilo střechu do nehorázné teploty. Po ulici se střídal jeden smrtelník za druhým. Všude viděli jen mainstream, a proto si sundali sluneční brýle, protože si mysleli, že právě ony jim brání ve větším rozhledu a zaslepují jejich orientační smysl. Mýlili se.

,,Kolik je hodin, začínám se nehorázně nudit", zamumlal po vypití slušné dávky chmelu a v leže se převalil na levý bok k ní.
,,16:55...ale copak? Ty to vzdáváš?", řekla usměvavě s nadsázkou.
,,Ne, zmínil jsem s o tom snad?...Hold si tu ještě zdřímnu a ty do mě pak kopni, až pude ten tvůj famózní alien".
,,Ok".

Tmavé mraky už o sobě dávaly vědět svými sraženými nočními skvrnami a slunce vyvedli jako bodyguardi za lesnatý kopec. Letní peklo zmírnilo spotřebu energie a oba bohémové překonali hranici své trpělivosti. Nevěřili faktu, že by někoho zajímavého ještě spatřili, přece jen už tolik lidí nelezlo venku...ale zůstali a to jim přineslo ovoce.

,,Hej hej, čum, čum!!! To musíš vidět!", zařvala a praštila ho do žeber svým kostnatým loktem.
,,To už?...jak dlouho...kde že je?"
,,Tady! Příroda si s ní dala piplačku, tohle není JEN člověk".
,,To mě po...! Máš to ale pech, jinak bych tě vyčítal pěknou řadu měsíců, že jsme lezli na takový místo, ze kterýho skáčou sebevrazi", dodal ke vší radosti a vycenil zuby.

Byla to možná femme fatale, kdo ví. Jedno bylo ale jisté - měla se stát pohádkovou vílou. Její krk obmotával jantarový kříž, tělo jí zdobily grunge šaty se směsicí retro stylu a batykovaných prvků. Kožené náramky svazovaly tenké zápěstí a skrývaly polovinu vystouplých žil. Oči sebraly barvu ze vzorku skal a její obličej byl bělejší než kokain. Kaštanové obočí podtrhávalo kontrast neobvyklého vzhledu, červené vlasy koketovaly s ohněm a bordová rtěnka zářila na první pohled.

,,Jsem tak ráda, že ještě někdo takovej vůbec existuje".
,,A já už tomu skoro nevěřil".
,,Teď máš důvod k tomu, aby si začal".

Byli neskutečně rádi. Jejich podstatné přání bylo splněno, a tak si sbalili všechny věci, slezli po střeše a pomocí žebříku v díře budovy se dostaly do jejího vnitřku a dveřmi si otevřely cestu ven. Šli domů, unavení a hladoví. Dneska se jim bude konečně dobře usínat.
LERI GOODNESS
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Malá Žužu Malá Žužu | Web | 23. června 2014 v 17:29 | Reagovat

Děkuji za komentář k článku "téma týdne". Nezbývá mi než souhlasit. Jsme originály a já tedy rozhodně s tím stádem jít nechci. Vždy jsem taková byla, jen jsem to potlačovala kvůli ostatním - byla bych černá ovce, sama, jen se trochu vymykat a už by se se mnou nikdo nebavil, mnohokrát jsem to poznala. Nyní jsem hrdá na to, co jsem a užívám si to. Úžasný blog a máš skvělé, trefně napsané články. Moc se mi tu líbí!

Malá Žužu (boudoir.blog.cz)

2 aly aly | Web | 23. června 2014 v 18:58 | Reagovat

Já originalitu vždycky ocením, na co být jedním z mnoha stejných? I ty výstřední detaily jsou na člověku úžasné. :D

3 pavel pavel | Web | 23. června 2014 v 21:27 | Reagovat

To mi připomnělo jeden starej vtip o kocourech a malém kocourkovi jak se vydali mrouskat na střechu. :-D

4 chantalumbrella chantalumbrella | Web | 24. června 2014 v 19:13 | Reagovat

Čoveče holka, jsi nadějná spisovatelka ;) :3

5 Yakubi Teera Yakubi Teera | E-mail | Web | 26. června 2014 v 21:27 | Reagovat

Pěkný a čtivý článek (stejně jako ostatní články) :) Moje osoba sice není tak odlišná od "společenské normy", ale i tak jsem si zachoval kousek sebe - rád chodím v černé v trochou tmavě modré barvy :) Hodně čtu (což u mé věkové kategorie je velmi zvláštní jev - proč by taky četli když jsou filmy), zajímám se o vesmír... svým způsobem jsem originální a nikdo mi to nevezme.

6 Rainne Rainne | Web | 28. června 2014 v 9:39 | Reagovat

V podstatě s tebou souhlasím. Příběh Lenky z Hlasu je zajímavým příkladem. Je dobře, že onu soutěž vyhrál někdo jako je ona. Myslím, že po tolika verzích nejrůznějších talentových soutěží je to dobrá změna. Strašně jí to přeju. Musí to pro ni být neskutečná změna a svět se jí musel úplně obrátit. Přišla tak jak je, zazpívala a vyhrála. Tak to má být. Pěkný článek :)

7 Tea Tea | Web | 29. června 2014 v 22:25 | Reagovat

Dokonale napsané, dokonale procítěné a obdivuji tvou představivost, protože jsem byla začtená opravdu maximálně a každý detail se snažila si představit do nejmenších detailů :) Článek musí být ve výběru článku na: tema-tydne.blog.cz :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama