Červenec 2015

Kopie od E. Degase

26. července 2015 v 19:17 | Leri Goodness |  Moje kresby/malby
Jedním ze závěrečných úkolů, které jsem musela ve škole splnit, byla kopie od známého umělce E. Degase. Celý obraz by se měl co nejvíce shodovat s originálem, celá plocha je vykreslena pastely.


Odkaz jako cíl

25. července 2015 v 18:21 | Leri Goodness
Ach ta malicherná zažitost pojící se s přesvědčivým názorem, že smrt je konec - naopak: smrt je začátkem života a život je začátkem konce, co si lidstvo stanovilo - ve skutečnosti NIC nekončí. Jediné, co odevzdáváme při chvilkovém odpojení od vesmíru, je naše schránka.
Jsem se svojí přepravou do jiné dimenze natolik smířena, že bych dokázala přijmout svůj odchod třeba právě v tuto chvíli, jestliže by můj čas pobytu na této planetě vypršel. (A pravděpodobně by můj mozek už nestihl zpracovat následující názory a tento článek by navždy zůstal otevřený...).
Nikdy mě neděsila vlastní mimotělní přeprava, tak jako stáří. Období, kdy se nám začínají ucpávat cévy, které se následovně záměrně šourají a odevzdávají nervové soustavě vzkazy obvykle pozdě. Chování se rychle stane dvojčetem dětského uvažování, nepodstatné záležitosti hrdě obsadí první stupínek a vlivem nedostatku vnitřní síly nás budou obskakovat naši nejbližší.
Má soběstačnost obsahuje příliš silné kořeny na to, abych dovolila druhým manipulovat s mými končetinami. A to je jeden s mnoha důvodů, proč nemám zájem poznat podstatu senilismu. Jediné, o co usiluji, je najít spřízněnou duši a zanechat po sobě odkaz - ať už v podobě citátu, myšlenky, knihy, či obrazu.

,,K tomu, aby se odkaz přidával z generace na generaci a dokázal oslovit ostatní i po mnoha letech, se musí pojit s něčím zajímavým, až mrazivým. Dílo se stane pravým odkazem v případě, že má osud autora v kartách vepsanou tragédii. Když jsou lidé šokovaní, mají větší schopnost přilnout k očarování nějakého neznámého umění, i když mu ve své podstatě vůbec nerozumí."


Jestliže umělec odejde mladý, jeho odkaz nabyde dvakrát tak větší hodnoty, než když odejde starý. Tady však nejde o věk, ale o ten šok, o tu ránu momentu, kdy se čas imaginárně zastaví a dotyčný se stane nesmrtelným.Jednou Vám tu něco nechám.


Lavýrované zátiší

17. července 2015 v 13:03 | Leri Goodness |  Moje kresby/malby
Zde si můžete prohlédnout čistě finální verzi mé definitivy (březen-duben 2015). :)


Lavýrované zátiší (1. část)

2. července 2015 v 16:10 | Leri Goodness
Koncem března 2015 jsem začala malovat zátiší lavýrkou, což je smíchání dvou tuší dohromady. Na tuto definitivu (=což je větší práce během roku, jejíž známka vysoce ovivňuje konečný výsledek z předmětu na konci roku) jsem smíchala žlutou a černou tuš, aby mi vznikl takto pěkný olivový odstín. Zde je 1. část, nebo chcete-li: "rozpracovaná verze". :)