Říjen 2017

1# Ilustrace - ,,teenagerka Flora"

Pátek v 19:35 | Leri Goodness |  Ilustrace
Zhruba před dvěma měsíci jsem se začala poprvé věnovat ilustraci a zde si můžete prohlédnout můj úplně první pokus. Zaměřila jsem se na různé osobnosti (charakter) lidí, které postupně vytvářím zpaměti. Tentokrát jde o mladičkou teenagerku Floru, cca kolem 15 let, která miluje módu a ráda se líčí.

/Srpen 2017, skicák, tužka 8B/

Fotka

Příliš vlivné airbagy

7. října 2017 v 19:05 | Leri Goodness |  Mozek na talíři
Na konci tunelu svítá, jedu k němu šílenou rachotinou, která měla být přinejmenším jednou nohou ve šrotu...ale nechtěla se vzdát. Ještě nikdy jsem k tomu světlu nedojela, prej k tomu člověk musí mít vyleštěný přední sklo. Bez ptačích trusů, siluet tehdy přizabitých much a "sněhových" stop, kterým někdo říká ,,kapky štěstí".

Fotka

Nijak zvlášť přitažlivě nepůsobí deformace myšlenek ani obličeje, ale dá se z ní čerpat.
Chci vědět všechno...jaká poslední myšlenka byla tvá nejšílenější?
Masturbace na veřejném prostranství, navštívení Darkwebu, ani touha po poznání stejnýho pohlaví, se tu nepočítá.

Byli jsme vytvořeni, vytváříme a proto jsme výtvarníci. Vytvoř uvnitř toho druhého umění, co není vidět.
Většinou je lepší ho jen cítit, dát prostor emocím, agresi i tichému zoufalství, co teskně schýzuje po tom, že už bylo všechno vymyšleno.

Tvoř!
Nezáleží na tom, co vyteče.
Záleží jen na tom, jak se při tom budeš cítit.


Neboj, slyším tě, pořád tě slyším. Miliony rukou pracují, někdo zrovna vztekem trhá papír - figura se nepovedla, ale zejtra je taky den, tisíce tužek "šeptá" po skicáku, akryl se oplzle vtírá do zaschlého latexu a vytváří postupně dokonalou kompozici. Emailový barvy surfují po plechu a sem tam dochází k pigmentovým orgiím - je pak radost se na to dívat, vážně. A přitom si neplánovaně zapálit cigaretu.


Máčím si "fasádu" v alkoholovým airbagu, jehož přítulnost a především přítomnost více než vyžaduju. Je to týdenní spasitel neúnosného, co se stává zdánlivě ještě neúnosnějším.
A nutno podotknout, že neznám cesty ven.


Klíče ode všech odpovědí se matně ukazují ve vzduchu a když po nich chci skočit, rozplynou se v poklicovou páru.
Mají fakt neskutečnou energii.
A já už jí po tom všem začínám definitivně ztrácet.
Lesní krajina - studie /1.část/

6. října 2017 v 16:51 | Leri Goodness |  Moje kresby/malby
V průběhu prázdnin letošního roku jsem vytvořila takový menší cyklus lesních studií a to z jednoho prostého důvodu - nejen, že mě samotná malba stromů nesmírně bavila, ale především proto, že jsem se zde cítila naprosto svobodně. Dvě/tři hodinky v lese a člověk má úplně prázdnou hlavu...

(akryl na papíře, A3, 2,5h. práce, červenec 2017)

Fotka