Když tvořím...

Orchidej - akvarel /1.část, březen 2017/

29. dubna 2017 v 19:23 | Leri Goodness
Zhruba měsíc zpátky jsem se zhruba po půl roce vrátila k malbě květin akvarelem a tentorkát jsem si vybrala orchidej. Celou práci uvidíte již brzy. :)

Fotka

VOLAVKA - klauzurní práce /prosinec 2016 - leden 2017/

12. února 2017 v 16:54 | Leri Goodness
Na začátku prosince loňského roku jsem se pustila do tvorby klauzurní práce na téma: ,,OBRAZ NA ZVÍŘECÍ MOTIVY", což spočívalo v použití své vlastní fotky nějakého zvířete, nejčastěji ze ZOO, která měla být upravena pomocí fotoshopu. Udělala jsem mnoho návrhů nejrůznějších zvířat, ale nakonec zvítězila Volavka.
Vše je malováno akrylem, na některé části obrazu jsem použila i akryl fluorescentní (růžová, oranžová).
Zde si můžete prohlédnout části mé práce, celý obraz uvidíte již brzy. :)








Zátiší s kompotem - září 2016 /1. část/

19. listopadu 2016 v 17:55 | Leri Goodness
Zhruba v polovině září letošního roku jsem se na chvíli vrátila k malbě zátiší, se kterým jsem dlohou dobu bojovala a až po 8 měsících práce, když jsem jich vytvořila cca kolem 50, se výsledky dostavily. Neříkám však, že je to nyní bezchybné, vždycky se najde něco, na čem je potřeba zapracovat.
Další verzi tohoto, poněkud postletního zátiší, uvidítě již brzy. :)


Fotka:

Sklenice s vodou a ovocem - 1. část

23. září 2016 v 18:11 | Leri Goodness
V srpnu letošního roku jsem se rozhodla pro trochu těžší zátiší než obvykle, a tak volba spadla na starou členitou sklenici, do které jsem nalila vodu, aby to byla pořádná výzva. Okolo je položená meruňka a švestka. Cílem bylo sladit co nejvíc věcí, aby se barvy vzájemně doplňovaly. Vše je namalováno akrylem na našepsovaný papír. (* finální verzi uvidíte v dalších příspěvcích). :)

Fotka:

Letní zátiší - 1. část

14. srpna 2016 v 17:38 | Leri Goodness
Na začátku července 2016 jsem se cca po dvou měsících opět vrátila k malbě zátiší. A když tu máme to léto, mělo by to být trochu poznat i na tvorbě. A tak jsem zvolila jako doplňující aspekty meloun a meruňky. :)
Finální verzi uvidíte v dalším příspěvku.

Zátiší s pomerančem - 1. část

23. července 2016 v 15:10 | Leri Goodness
V Dubnu 2016 jsem uzavřela všechny školní studie všelijakých skleniček a hadrů posledním zátiším, a to s pomerančem, o kterém už můžu říct, že to bylo asi nejpovedenější zátiší za necelý půlrok (cca od prosince 2015 do dubna 2016). Jediné, v čem vidím mínus, je drapérie, ale brzy se jí naučím a to pořádně - slibuju! :)

Pafrém se skleněnou rybkou - březen 2016

30. června 2016 v 15:08 | Leri Goodness
Poslední březnový den jsem se na pár hodin vrátila k mému oblíbenému akvarelu. Parfém a skleněná dekorace ve tvaru ryby byla pro mě další výzva, finální verzi uvidíte v příštím příspěvku.

Drapérie s vajíčkem - 1. část

29. května 2016 v 17:32 | Leri Goodness
Dalším, tedy 2. "pokusem o drapérii", jsem si zvolila červený hadr, co byl doplněn o vajíčko na malém stojánku. Vše je malováno opět akrylem (Duben 2016).

Drapérie modrého hadru - 1. část

20. května 2016 v 21:45 | Leri Goodness
O letošních velikonočních prázdninách jsem se pustila do drapérie hadrů (=záhybů, pomačkání látky), což je velice obtížné správně zachytit. Toto je zatím jen rozmalovaná verze, již brzy uvidíte finální studii. Vše je malováno akrylem.
Jedná se o první pokus.

Nádražní sloup - kaseinová tempera - 1. část

8. dubna 2016 v 18:39 | Leri Goodness
Začátkem října 2015, jsem se pustila do malby jednoho okrasného sloupku. Téma se vztahovalo k nádraží, tudíž jsem si musela vybrat na tomto místě nějaký prvek, vyfotit ho, přenést na plátno a vymalovat kaseinovou temperou. Již brzy uvidíte v dalším příspěvku finální verzi. :)

Dvoubarevný karafiát - listopad 2015, akvarel (1. část)

20. března 2016 v 19:20 | Leri Goodness
V listopadu minulého roku jsem se pustila do malování karafiátu, který jsem dostala k svátku. A jelikož mě chybělo, že už ve škole netvoříme nic s akvarelem, udělala jsem si vlastní studii. V brzkém příspěvku uvidíte finální verzi. :)

Fotka:

Atrix & Dove - 1. část

19. prosince 2015 v 18:47 | Leri Goodness
Mám tu pro vás poslední z mých prázdninových prací, kdy jsem se rozhodla namalovat mýdlo Dove® s krémem na ruce. (Srpen 2015) - jedná se o 1.část.

Fotka:

Eis Kaffee, jablko a cookies - 1. část

13. prosince 2015 v 17:16 | Leri Goodness
Poslední červencovou studií, kterou jsem namalovala, byla kompozice tolik milovaného ledového kafe, jablka a cookies. V příštím příspěvku uvidíte kompletní verzi. :) Vše je malováno akvarelem.

Fotka: www.humanlizards.blog.cz

Houska s koblihou - 1. část

28. října 2015 v 18:41 | Leri Goodness
Konec července se nesl v duchu pečiva - a tak jsem se rozhodla akvarely namalovat housku s koblihou. Housku jsem si záměrně vybrala takovou, na které byly krystalky soli, aby to pro mě bylo zajímavější. Vlastně jsem to brala i jako takovou malou výzvu. :) V příští, již finální části, uvidíte kompletní studii i s koblihou.

Zeleninová kompozice (1. část)

27. září 2015 v 17:57 | Leri Goodness
Další mojí čevencovou prací se stala kompozice tří druhů zeleniny: okurky, kterou zde můžete vidět, papriky a rajčete. V další části mé malby uvidíte finální verzi. Vše je malováno akvarelem.

Achát a růženín - 1. část

20. září 2015 v 18:22 | Leri Goodness
Na začátku prázdnin (červenec 2015) jsem sehnala na jednom trhu poblíž hradu Loket krásný modrý achát, který jsem se za několik dní rozhodla namalovat. U něj se nachází růženín, který však uvidíte až ve finální verzi. :)

Hortenzie (1. část)

23. srpna 2015 v 11:16 | Leri Goodness
Letos v červenci jsem se rozhodla, že se s akvarely pokusím i o složitou strukturu Hortenzie. Jednu chvíli toho mé rychlé rozhodnutí lehce litovalo, přece jen to dá skutečně práci. Nepatřím však mezi ty, co by něco jen tak rozdělali a nechali to nedokončené. Tento kousek mi trval skoro půl dne.

Lavýrované zátiší (1. část)

2. července 2015 v 16:10 | Leri Goodness
Koncem března 2015 jsem začala malovat zátiší lavýrkou, což je smíchání dvou tuší dohromady. Na tuto definitivu (=což je větší práce během roku, jejíž známka vysoce ovivňuje konečný výsledek z předmětu na konci roku) jsem smíchala žlutou a černou tuš, aby mi vznikl takto pěkný olivový odstín. Zde je 1. část, nebo chcete-li: "rozpracovaná verze". :)

Portrét starce od Dürera (93 let) - Část 2.

5. dubna 2015 v 18:57 | Leri Goodness
Nyní si můžete prohlédnout 2. část mé definitivy, z níž je patrné ztmavení všech částí na tváři a čepici starce, jelikož zde roli hrají především stíny, které musely být ve finále totožné s originálem.

Portrét starce od Dürera (93 let) - Část 1.

14. března 2015 v 17:53 | Leri Goodness
Koncem listopadu minulého roku jsem začala pracovat na definitivě z kresby - jedná se o staříka od německého umělce Albrechta Dürera. Celý obraz je ztvárněn pomocí přírodního (a pro zvýraznění detailů umělého) černého uhlu a bílé křídy a měl by se co nejvíce shodovat s originálem.
Zde je vyobrazeno ještě neúplné dílo, tudíž se jedná o 1. část. (Postupně přidám i ty další...)

9# Skull of pig

25. prosince 2014 v 17:41 | Leri Goodness
V polovině října r. 2014 se na střední umělecko-průmyslové škole Zámeček, kam chodím, konal "Den otevřených dveří", kdy mohli budoucí studenti se svými rodiči navštívit celý areál, poptat se na potřebné materiály, které mají mít začínající mladí umělci a nebo si promluvit o všem možném se všemi učiteli, kteří toho dne byli každému plně k dispozici. Ten den jsem do školy s ostatními spolužáky přišla až odpoledne a pustila se do stínování prasečí lebky, co na nás hrdě čekala na stolku v kreslírně. Na této drobné studii jsem pracovala 4 h. a bohužel už nezbyl čas na její finální dokončení.


8# Flower with insects

10. října 2014 v 19:13 | Leri Goodness
Od začátku srpna 2014 jsem se dlouze zabývala kresbou detailu květu, na kterém seděla včela a dva motýli. Výkres je malován z fotografie v mobilu. Pestík květu mě zabral zhruba 3 dny, poté došlo na všechen hmyz, a až pak teprve na okvětní lístky, stonek a celkové pozadí - proto není divu, že se toto mé dílo dostalo tu správnou podobnost až na konci téhož měsíce.

Tento výkres jsem nazvala: Flower with insects


7# Sheep of mainstream

16. srpna 2014 v 17:29 | Leri Goodness
Koncem června 2014 mě jednoho dne přišla vize obrazu, který můžete vidět na tomto snímku. Nemusela jsem ani přemýšlet nad tím, jak si poradím s fantaziií, která mě zkrátka jen tak přišla naproti, a tak stačilo vzít do ruky pár akvarelových barev, sluchátka do uší a dílo započalo svůj zrod. Tento výkres vypovídá o mainstreamu trochu z jiného úhlu pohledu - tentokrát jsem neztvárnila černou ovci, která se tomuto "hlavnímu proudu" ve společnosti úmyslně vyhýbá, ale tu bílou, co v něm žije. Z hlavy jí trčí masová vlákna navazující na pulzující červenou kouli představující kreativitu a nápady, které klasičtí materialističtí lidé postrádají.


Tento výkres jsem pojmenovala: Sheep of mainstream

#6 Romany girl (Part II.)

6. července 2014 v 19:02 | Leri Goodness
Mám tu pro Vás další volné pokračování mého výkresu romské dívky na zakázku. Spotřeba aquarellů byla poměrně velká zejména ve chvíli, kdy jsem se snažila ztvárnit její vnady, což bylo na celém obrazu dost podstatné. :D Nejtěžší bylo vychytat detailnosti těla - přece jenom ještě neznám lidskou anatomii, ale za pokus to stálo.


Tento výkres jsem pojmenovala: Romany girl



LERI GOODNESS

#5 - Romany girl (Part I.)

24. června 2014 v 18:22 | Leri Goodness
Mám pro Vás další rozdělávku mého A3 díla z května 2014 :) Tentokrát se jedná o romskou dívku, kterou jsem nakreslila na moji 2 zakázku jednomu známému z maličké fotografie, na níž byl její původní portrét. Jelikož byl snímek značně zamlžený a detaily se vytrácely díky odlesku blesku, poradila jsem si po svém. Na celkovou postavu dívky byly použity aquarelly a na pozadí anilinky....A přestože originalita neroste na stromech, ale v nás samotných, doufám, že se Vám tato 1. část výkresu alespoň trochu líbí.

*( Mini-příběh vyprávějící o odměně, kterou jsem za obraz dostala, najdete zde )!

Tento výkres jsem pojmenovala: Romany girl




LERI GOODNESS
 
 

Reklama